espressoItaliano

Káva Filiccori Zecchiny

Kvalita a tradícia od roku 1919

Sme dodávateľ kávy Filiccori Zecchiny a profesionálnych kávovarov do kaviarní.

Starostlivosť a pozornosť venovaná procesu praženia kávy v spojení s dlhoročnými skúsenosťami, to sú základné elementy, ktorých výsledkom je nezameniteľná chuť so špecifickou arómou zmesí vyrábaných firmou Filicori Zecchini. Tomu ale predchádza starostlivý výber surovín, ktoré sú rozhodujúce pre to, či si naozaj vychutnávame svoju výbornú kávu. Filicori Zecchini má okrem týchto predpokladov aj špeciálnu metódu, ktorá spočíva v oddelenom pražení jednotlivých druhov kávových zŕn. Dlhoročnou skúsenosťou v odbore zistili a overili vo Filicori Zecchini skutočnosť, že každý typ zelenej kávy má svoj optimálny stupeň praženia. A práve to je dôvod, ktorý viedol k používaniu tejto metódy pre získanie najlepšej chute a arómy z jednotlivých druhov kávových zŕn, ktoré sú až po upražení zmiešané do zmesi, čo vytvára záruku maximálnej stálosti kvality i arómy získanej kávy.

 

Zrnková káva

Gran Crema Delicato

gran-crema-delicatoČuch je prebudený intenzívnou a delikátnou vôňou. V ústach sa jej jemná chuť vyznačuje dobrou plnosťou a významnou vyváženosťou. Je charakteristická svojou prevládajúcou sladkou chuťou, ktorá je ale zľahka prekrytá nahorklou tendenciou. Kyslá zložka je stredná a sťahujúca, takmer nepozorovateľná. Aróma si Vás podmaní svojou komplexnosťou a delikátnosťou, ktorá ponúka vychutnanie zaujímavých stôp horkej čokolády, vanilky a pražených cereálií, zanechávajúcich pretrvávajúcu chuť s významným stupňom jemnosti.

Gran Crema Forte

gran-crema-forteČuch si podmaní vôňou plnou intenzity a arómy. V ústach ju ucítite ako plnú a korpulentnú chuť s harmóniou všetkých charakteristických zložiek s ľahkou prevahou sladkej chuti. Sila tejto zmesi ospravedlňuje dobre rozoznateľnú horkosť. Kyslá zložka je stredná a sťahujúca, takmer nepozorovateľná. Aróma, ktorá je v súlade so silným charakterom tejto zmesi a predstavuje stopy pražených cereálií, zanechá po ochutnaní vyrovnaný stupeň jemnosti.

Blend No.1

espresso-blendPre čuch ponúka skôr intenzívnu, pretrvávajúcu a veľmi vyváženú vôňu. Chuť, ktorú zanechá v ústach na podnebí, je hladká a plná. Medzi klasickými vlastnosťami, popisujúcimi chuť kávy, vyniká predovšetkým jej sladký nádych – jeho vysoký podiel je v kontraste so skutočne nízkym podielom horkej zložky. Priemerný podiel kyslosti má sťahujúci účinok a je takmer nepostrehnuteľný. Aróma pripomína mliečnu čokoládu s náznakom vône pražených orieškov. Na aróme má veľký podiel dlho pretrvávajúci druhotný dojem, vysoko delikátna chuť pripomínajúca mäkkosť smotany.

Mletá Káva

Filicori Zecchini’s Gran Crema Delicato

delicatoMJe zmesou mletej kávy, ktorej aróma je jemná a intenzívna. Z chutí prevláda sladkosť, mierne tlmená horkosťou. Hodnota kyslosti je skôr nižšia a trpkosť skoro úplne absentuje. Aróma ponúka zaujímavé náznaky horkej čokolády, vanilky a pečených obilnín.
Filicori Zecchini’s Gran Crema Delicato je dostupná vo vákuových baleniach po 250g.

Filicori Zecchini’s Gran Crema Forte

forteMJe zmesou mletej kávy, ktorej vôňa je nabitá intenzitou. Chuť je plná a hladká, kyslosť je v nižších stredných hodnotách a trpkosť skoro úplne absentuje. Aróma je v súlade so silným charakterom tejto zmesi, ponúka náznaky pečených obilnín.
Filicori Zecchini’s Gran Crema Forte je dostupná vo vákuovo balených vreckách po 250g.

Filicori Zecchini Kavè Decaffeinato

kaveMJe chutnou zmesou mletej kávy bez kofeínu. Má intenzívnu elegantnú vôňu, chuť má plné telo a vytvára rovnováhu medzi zložkami. Hodnoty kyslosti sú priemerné a trpkosť tu takmer neexistuje. Aróma je charakteristická jemným náznakom mandlí a príjemnou žilkou nugátu.
Filicori Zecchini’s Kavè Decaffeinato je dostupná vo vákuových baleniach po 250g. Obsah kofeínu je do 0,10%.

 

Podpora predaja

podpora-kava-filicoriVo svete, kde vzhľad je stále dôležitejší, spoločnosť Filicori Zecchini vytvorila kompletnú radu doplnkových produktov pre kaviarne a sadu elegantného porcelánu s jednoduchými líniami, zdôrazňujúc krásu bieleho porcelánu. Filicori Zecchini vytvára z espressa novú a jedinečnú skúsenosť pre váš každý deň.

 

la-spazialeKávovary La Spaziale

Talianska spoločnosť La Spaziale S.p.a. bola založená v roku 1969 v Boloni, kde otvorili svoju prvú fabriku. Dnes je celý sortiment firmy La Spaziale prezentovaný a predávaný po celom svete. Výsledky dosiahnuté počas týchto rokov sú dôkazom vysokej kvality, predovšetkým zásluhou vývoja a zdokonalením vlastného konceptu založeného na špecifickom systéme cirkulácie pary, ktorý zaručuje menšiu tvorbu vodného kameňa, menšiu spotrebu energie a prvotriednu kvalitu espressa. Montáž, zaškolenie a záručný i pozáručný servis na všetky dodané výrobky La Spaziale je zaistený po celom území Slovenskej republiky prostredníctvom našich technikov.

 

Baristické pomôcky

Ponúkame Vám možnosť nákupu baristických pomôcok. V našej ponuke nájdete kanvičky na mlieko rôzne veľkosti, tamper na kávu a čistiace pomôcky PULLY CAFF na čistenie kávovaru a mlynčeka na kávu.

konvicky

Konvičky na mlieko

Nerezové konvičky na šlahanie mlieka vhodné pre profesionálov, objem 50cl, 75cl a 100cl

tampre

Tamper

Elegantné tampre určené na utláčanie kávy pri príprave espressa v rôznych veľkostiach a materiálových prevedeniach

pully-kava1

Pully Caff

Je rada profesionálnych čistiacich prostriedkov určená pre čistenie kávovarov, parových trysiek a mlynčekov na kávu.